Neolt Laminasyon Makinesindeki Başarısını UV Baskı Makinelerinde de İspatladı

ileadmin

Neolt Laminasyon Makinesindeki Başarısını UV Baskı Makinelerinde de İspatladı

Neolt, Fespa 2010 Münih’ten sonra Viscom 2010 İtalya fuarında UV baskı teknolojisindeki en son gelişmeleri sergileyeceğini duyurdu, çeşitli ebat ve baskı teknolojisini uygun fiyatlarla sunmaya hazırlanan Neolt ürünlerini 3 farklı baskı kafası ve özellikleriyle piyasaya sunuyor.

İlk kez Fespa Munih 2010 da tanıtımını gerçekleştirdiği UV baskı makinelerine olan ilgiden son derece memnun olan Neolt, Viscom İtalya fuarına çok daha iyi hazırlandıklarını ve pazarın gereksinimlerine eksiksiz cevap vereceklerine olan inancını yineledi.

Laminasyon makine satışlarının Türkiye pazarında gayet iyi gittiğini belirten Met Etiket firmasından Arman Paragam, Neolt firmasının yeni UV makinelerinde de iddialı olduklarını ve Fespa fuarında Türkiye’den beklentilerinin üzerinde ilgi gördüklerini belirtti. Ayrıca, dünyada UV makinelere olan rağbetin gittikçe tırmandığı ve bunun sebebinin UV teknolojisinin solvent makinelerini kalite ve maliyet açısından yakalamaya başladığını, UV mürekkeplerin insan sağlığına ve çevreye duyarlı olduğunu ve yeni gelişmeler sayesinde mürekkeplerin daha esnek (flexible) dayanıklılığının da oldukça artmış olması olduğunu açıkladı.

İnsanların maliyetlere takılmaması gerektiğini savunan Arman Paragam, UV makinelerin tabaka ve rulodan ruloya baskı kabiletleri, beyaz mürekkep ve vernik kullanım özellikleri, cam-ahşap-vinil-metal-dekota-forex üzerine direk baskı yapabilmeleri düşünüldüğünde UV makinelerin tercih sebebi olduğunu açıkladı.

Neolt un pazara sunduğu makineler, Aster-Jet 1650 – 2200 modelleri 4-8 (CMYK) veya 6-12 (CMYK+LcLm veya 2 Beyaz) Xaar Proton kafa olarak, Superjet-M 2050 – 3200 modelleri CMYK+LcLm veya 2 Beyaz mürekkep tercihleriyle isteğe bağlı olarak 4 – 24 Spectra baskı kafasıyla tercih edilebiliyor.

Yazar hakkında

admin administrator